Çerez Örnek

Misyon Vizyon

  • Misyonumuz; Türkçenin işleyişini, zenginliklerini ve olanaklarını; Türk dilbilgisini ve yazışma kurallarını, kültürel varlığımıza işaret eden edebî eserlerden faydalanarak, gelişen teknoloji ve yöntemleri izleyerek, alanında uzmanlaşmış kadrosuyla, teorik ve uygulamalı olarak, Ege Üniversitesi’nin tüm fakülte ve yüksekokullardaki öğrencilerine kavratmak ve onların yazılı ve sözlü anlama ve anlatma yeteneklerini artırmaktır.

    Ege Üniversitesi öğrencilerinin mezuniyet sonrası bilimsel çalışmalarında, iş hayatlarında ve bireysel ilişkilerini düzenlemede, Türkçemizin incelik ve güzelliklerini öğrenip kullanabilmelerini sağlamaktır.

    Aklı ve bilimi ön planda tutan akademik ve toplumsal çalışmalarla, kültürel, sosyal, sanatsal etkinliklerle kendisini geliştiren ve yenileyen bir anlayış esas misyonumuzdur.

  • Vizyonumuz; nitelikli bir eğitim-öğretim ve araştırma faaliyeti yürütmek ve Türk Dilini en doğru, etkili ve güzel kullanmayı öğreten kurum olmaktır. Akademik çalışmaların etkinliğinin ve kalitesinin artırılması için tüm program ve dallarda uluslararası paylaşım ve rekabette bulunacak öğrenciler yetiştirmek vizyonumuzun bir parçasıdır.

     

    


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ